Frombork

opcje zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika267
10-03-2020 | Jolanta Bieńkowska
Ilość zdjęć: 24
ekartki baner
baner_ 75
baner_ 38
baner_ 55
baner_ 56
baner_ 57
Aktualności - Sport
II FROMBORSKI BIEG COPERNICUSA
Wprowadzono: 09-08-2018|Administrator| wyświetleń: 5807
grafika
Galerie:
grafika
Ilość fotografii: 66
Autor: Jolanta Bieńkowska
grafika
Ilość fotografii: 156
Autor: Jolanta Bieńkowska

W niedzielę 5 sierpnia 2018 roku na zakończenie XVI Dni Fromborka odbył się II Fromborski Bieg Copernicusa. W drugiej edycji organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych i zorganizowali po raz pierwszy Mały Fromborski Bieg Copernicusa dla Dzieci.

Jako pierwsi o godz. 14.45 do Małego Fromborskiego Bieg Copernicusa dla Dzieci przystąpili najmłodsi. Wzięło w nim udział ok. 70 dzieci do lat 11. Bieg miał zdecydowanie charakter rekreacyjno-rodzinny i liczył się wyłącznie udział w biegu, a nie rywalizacja. Nie prowadzono żadnej klasyfikacji - każde dziecko było zwycięzcą! A na trasie (ok. 500 m) ze swoimi pociechami pobiegli także, jako wsparcie i dla bezpieczeństwa, rodzice i starsze rodzeństwo, którzy byli gorąco dopingowani przez licznie zgromadzonych kibiców.
     Trasa biegu wiodła z Rynku Miejskiego ulicami Fromborka i kończyła się pętlą na zielonym placu, gdzie dzieci po dobiegnięciu do mety przy scenie, zostały przez przedstawicieli fromborskich władz jednakowo nagrodzone okolicznościowymi medalami, które zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Dom Warmiński oraz Kopierniczkami, ufundowanymi przez Piekarnię Warmińską w Braniewie.
     Następnie do rywalizacji o godz. 1600 przystąpili uczestnicy biegu głównego - II Fromborskiego Biegu Copernicusa. Oficjalnego powitania przed startem ok. 120 zawodników i zawodniczek dokonała Burmistrz Małgorzata Wrońska, a krótką przy muzyce rozgrzewkę poprowadził nasz słynny trener Waldemar Gajowniczek. Następnie uczestnicy biegu przemieścili się pod pomnik Mikołaja Kopernika, gdzie po krótkiej sesji zdjęciowej nastąpił start do rywalizacji zdecydowanie o charakterze sportowo-rekreacyjno-rodzinnej, w której uczestniczyli także zawodnicy Nordic Walking.
Trasa biegu o długości ok. 5 km, podobnie jak w roku ubiegłym, przebiegała ulicami Fromborka, a meta była usytuowana na fromborskim Rynku. Wszyscy uczestnicy biegu na mecie otrzymali pamiątkowe medale, a pierwsza szóstka w kategorii panów i pań została uhonorowana pucharami.
          Jak to bywa w biegach wśród uczestników byli też zawodnicy i zawodniczki, którzy swoje starty traktują bardzo prestiżowo, stąd też tegoroczny zwycięzca biegu w kategorii mężczyzn Paweł Wardziński uzyskał czas niewiele ponad 15 min. i tym samym obronił tytuł sprzed roku. Drugie miejsce zajął Łukasz Szulz, trzecie - Sylwester Paluch, czwarte - Wojciech Strzeszyński, piąte - Piotr Śliwiak, a szóste - Zenon Kaszubowski.
          Wśród pań świetnie pobiegła zdecydowanie wygrywając Magdalena Pietruszka, drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Mudryk, trzecie - Katarzyna Szabat, czwarte - Dorota Mierzwa, piąte - Kornelia Pawłowska i szóste- Martyna Mąkosa.
          Zwycięzcy biegu w kategorii panów i pań otrzymali puchary ufundowane i osobiście wręczone przez Burmistrz Fromborka Małgorzatę Wrońską. Pani Burmistrz wręczyła także puchary zawodnikom i zawodniczkom z miejsc 2-6, które zostały ufundowane przez Wodociągi Fromborskie, Klub Zalew Frombork, Hotel Kopernik, Przedsiębiorstwo Usługowe Copernicus, Firmę PLOTER, Animatorów Orlika i sponsora anonimowego. Dodatkowo przedstawicielka Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Marta Augustynowicz wręczyła dla pierwszej trójki z obydwóch kategorii pamiątkowe nagrody.
        W rywalizacji Nordic Walking w kategorii mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Rafał Toporek, drugi był Antoni Gdowik, a trzeci Damian Staniszewski. Wśród pań pierwsza była Aleksandra Toporek, druga Monika Kosianowska, trzecia Izabela Towarnicka. Pamiątkowe statuetki, ufundowane przez dyrektora MGOK we Fromborku Ewelinę Ślepokurę, wręczyła Małgorzata Sienkiewicz.
          Dodatkowym elementem, dodającym kolorytu dla całości biegu, była dekoracja aż 14 par małżeńskich uczestniczących w tegorocznym biegu, pamiątkowymi statuetkami, które zostały ufundowane przez Stowarzyszenie TERAZ WARMIA FROMBORK i wielkich sympatyków naszego biegu Państwo Sylwię i Damiana Kalinowskich - właścicieli Pokoi Gościnnych Villa Varmia.
         Nieodzownym punktem stało się też losowanie limitowanych, dla każdej edycji naszego biegu, pamiątkowych koszulek, które zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników obu biegów. Sponsorem koszulek był Stowarzyszenie Dom Warmiński.
          Na koniec wszyscy uczestnicy mogli skosztować smacznej kiełbaski z grilla, które zostały przygotowane przez pracownice MGOK we Fromborku.
       Wszystkim nagrodzonym, ale przede wszystkim uczestnikom za udział SERDECZNIE GRATULUJEMY i zapraszamy na III edycję biegu za rok! Zachęcamy też do odwiedzania na bieżąco strony naszego biegu na Facebooku, gdzie sukcesywnie będą jeszcze zamieszczane zdjęcia.

Organizatorzy II Fromborskiego Biegu Copernicusa składają serdecznie podziękowania wszystkim współorganizatorom, instytucjom, osobom i sponsorom za okazane wsparcie i nieocenioną pomoc w organizacji biegu, logistyce, sponsoringowi, zabezpieczeniu trasy, czuwaniu nad bezpieczeństwem uczestników:
pracownikom UMiG we Fromborku, Panu Zbyszkowi Stankiewiczowi i jego ekipie, MGOK we Fromborku Pani Ewelinie Ślepokurze i jej pracownikom, Stowarzyszeniu Dom Warmiński, Stowarzyszeniu TERAZ WARMIA FROMBORK - Państwo Sylwia i Damian Kalinowscy, Piekarni Warmińskiej w Braniewie Państwo Ławrukajtis, KPP w Braniewie, Posterunkowi Policji we Fromborku, OSP we Fromborku i OSP z terenu Gminy Frombork, żołnierzom z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, Arturowi Synowcowi za zabezpieczenie medyczne, Wodociągom Fromborskim, Klubowi Zalew Frombork, Hotelowi Kopernik we Fromborku, Przedsiębiorstwu Usługowemu COPERNICUS we Fromborku, Firmie PLOTER w Braniewie, Animatorom Orlika we Fromborku, sponsorowi anonimowemu, Gazecie Braniewskiej IKAT, Departamentowi Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, Panu Jarosławowi Makarewiczowi za obsługę sprzętu nagłaśniającego i super spikerkę, Panu Waldemarowi Gajowniczkowi za pomoc sportowo-logistyczną, Paniom z wolontariatu-Biuro Zawodów.

Organizatorzy: Urząd Miasta i Gminy Frombork, animatorzy fromborskiego "Orlika 2012".

 

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
baner_ 72
baner_ 9
baner_ 64
baner_ 46
baner_ 19
baner_ 62
baner_ 41
baner_ 39
baner_ 59
baner_ 53
baner_ 58
baner_ 63
baner_ 60
baner_ 61
baner_ 66
baner_ 67
baner_ 68
baner_ 69
baner_ 70
baner_ 71
baner_ 73
baner_ 3
Adres:
Młynarska 5a
14-530 Frombork
Tel:
(+48 55) 244 06 60
Fax:
(+48 55) 244 06 61