Frombork

opcje zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika208
09-04-2018 | Jolanta Bieńkowska
Ilość zdjęć: 80
ekartki baner
baner_ 38
baner_ 52
baner_ 55
baner_ 56
baner_ 57
Aktualności - Informacje
JUBILEUSZ 70-LECIA EDUKACJI WE FROMBORKU
Wprowadzono: 07-03-2017|Administrator| wyświetleń: 2018
grafika

Zespół Szkół we Fromborku obchodził 25 lutego Jubileusz 70-lecia edukacji fromborskiej. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się uroczystą mszą św. w Bazylice Archikatedralnej celebrowaną przez księdza Prałata Jacka Wojtkowskiego w intencji nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły. Po mszy delegacje szkoły złożyły kwiaty pod popiersiem Mikołaja Kopernika.

         Dalsza część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół, gdzie odbył się okolicznościowy jubileuszowy apel. Dyrektor Zespołu Szkół Sylwia Mechlińska w swoim wystąpieniu serdecznie powitała zaproszonych gości, obecnych i byłych nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, absolwentów, uczniów, sympatyków i przyjaciół szkoły. W uroczystości obok pedagogów i innych osób związanych z fromborską oświatą uczestniczyli przedstawiciele naszego miasta z Burmistrz Małgorzatą Wrońską oraz przewodniczącą Rady Miejskiej Barbarą Kędzierską na czele. Następnie głos zabrali goście, byli absolwenci i sympatycy szkoły. W swoich wystąpieniach przekazali gratulacje, wdzięczność i podziękowania - bo to właśnie szkoła na przełomie tych lat była świadkiem i uczestnikiem wielu przemian społecznych, gospodarczych i kolejnych reform oświaty.

        Część oficjalną uświetniły występy artystyczne „Z biegiem dni, z biegiem lat". Wszyscy przybyli na uroczystość mogli zobaczyć przygotowane przez uczniów i absolwentów szkoły pełne wzruszeń i pięknych wspomnień inscenizacje, których tematem były dzieje szkoły na przestrzeni 70 lat. Nie zabrakło oczywiście występu przedszkolaków, które odświętnie ubrane w tradycyjne warmińskie stroje zatańczyły taniec „Szot" oraz zaśpiewały pięknie hymn przedszkola „Nasze Przedszkole Gwiazdkowe Wzgórze".

      Na zakończenie organizatorzy uroczystości zaprosili wszystkich do obejrzenia niezwykle interesujących wystaw „Zatrzymane w kadrze", zorganizowanych z okazji jubileuszu na korytarzach szkoły. Tu można było zobaczyć tablo ze zdjęciami fromborskiej kadry pedagogicznej na przestrzeni 70 lat, wystawy fotograficzne absolwentów szkoły, archiwalne zdjęcia i stare kroniki szkolne. Licznie przybyli uczestnicy uroczystości przechadzając się po wystawach, snuli wspomnienia, wpatrując się w stare fotografie, niejednokrotnie ku swemu zaskoczeniu, dostrzegając swoje podobizny zrobione ileś lat wstecz. Przez tych siedem dekad wiele się działo, wiele zmieniło, wiele poprawiło.
Jolanta Bieńkowska

Relacja z obchodów:

www.szkola-frombork.edu.pl


 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
baner_ 9
baner_ 19
baner_ 39
baner_ 41
baner_ 46
baner_ 53
baner_ 59
baner_ 60
baner_ 61
baner_ 62
baner_ 63
baner_ 64
baner_ 3
Adres:
Młynarska 5a
14-530 Frombork
Tel:
(+48 55) 244 06 60
Fax:
(+48 55) 244 06 61