Frombork

opcje zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika277
19-10-2020 | Jolanta Bieńkowska
Ilość zdjęć: 52
ekartki baner
baner_ 75
baner_ 38
baner_ 55
baner_ 57
Aktualności - Informacje
BALON NA OGRZANE POWIETRZE DODATKOWĄ ATRAKCJĄ OTWARCIA PROMENADY!
Wprowadzono: 07-08-2020|Administrator| wyświetleń: 204
grafika

Dodatkową atrakcją otwarcia Promenady we Fromborku 8 sierpnia będzie pokaz balonu na ogrzane powietrze SP-BYR WZLOT i możliwość odbycia lotu!

Aby wziąć udział w balonowej loterii na lot balonem wystarczy od godz. 12 do 15.30 zgłosić swoje imię i nazwisko (tylko osoby pełnoletnie) w namiocie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Szczęśliwca, który odbędzie lot balonem, wylosuje Burmistrz Fromborka Zbigniew Pietkiewicz po uroczystym otwarciu promenady ok. godz. 16.45.

Start balonu tylko przy dobrych warunkach atmosferycznych.


Prezentowany na sobotnim pokazie balon na ogrzane powietrze jest aerostatem zaliczanym do klasy AX-7 wg klasyfikacji FAI (Fédération Aéronautique Internationale). Balon posiada znaki rejestracyjne SP - BYR (Sierra, Papa, Brawo, Janki, Romio) i nazwę Wzlot od nazwy czasopisma młodzieży lotniczej wydawanego podczas II wojny światowej w Warszawie przez red. Marię Kann.

Został zakupiony przez Centralną Składnicę Harcerską dla Harcerskiego Klubu Lotniczego WZLOT działającego przy Komendzie Gdańskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego. Przez cały okres eksploatacji posiadał ważne Świadectwo zdatności do lotu wydawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. W czasie dotychczasowej eksploatacji balonu wymieniono w nim czaszę (powłoka balonu) od równika do górnej powierzchni i dwukrotnie klapę spadochrono-wą.

Balon jest poddawany corocznemu przeglądowi w ramach tzw.CAMO (Nadzór nad ciągłą zdatnością do lotu).

Załogi balonu uczestniczyły w Zawodach Balonów na ogrzane powietrze na terenie Polski (Mistrzostwa Polski i Zawody organizowane przez inne Aerokluby) oraz Węgier, Niemiec, Litwy. Uczestniczył w Zlotach Związku Harcerstwa Polskiego w Zegrzu, Gnieźnie, Kielcach, obsługiwał imprezy chorągwiane (np. Rajdy Rodło) oraz odwiedzał obozy harcerskie przewożąc przebywające na nich harcerki i harcerzy w swoim koszu. Obecnie ze względu na swój wiek i bezpieczeństwo wykorzystywany jest tylko do lotów swobodnych. Jest ubezpieczony w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta S. A. w Warszawie.

Sukcesy osiągnięte na balonie:
instr. pil. Wojciech Polewicz zdobył tytuł II wicemistrza Polski podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski we Włocławku w 1999.r.
instr. pil. Wojciech Polewicz zajął pierwsze miejsce na Świętojańskich Zawodach Balonowych w Pasłęku w 1999 r.
instr. pil Andrzej Rydzyński zajął pierwsze miejsce na Świętojańskich Zawodach Balonowych w Pasłęku w 1998 r.

W sobotę 8 sierpnia pokaz balonowy będą obsługiwać: pilot Andrzej Rydzyński, Maciej Barański, Adam Berbeka, Henryk Kunicki i Marek Rudowski, a lot swobodny (jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne) wykona instruktor pilot Andrzej Rydzyński - prezes Gdańskiego Klubu Balonowego

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
baner_ 9
baner_ 76
baner_ 72
baner_ 73
baner_ 64
baner_ 46
baner_ 19
baner_ 62
baner_ 41
baner_ 39
baner_ 59
baner_ 53
baner_ 58
baner_ 63
baner_ 60
baner_ 61
baner_ 66
baner_ 67
baner_ 68
baner_ 69
baner_ 70
baner_ 71
baner_ 3
Adres:
Młynarska 5a
14-530 Frombork
Tel:
(+48 55) 244 06 60
Fax:
(+48 55) 244 06 61