Frombork

baner_ 4
opcje zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika280
...
17-03-2021 | Jolanta Bieńkowska
Ilość zdjęć: 41
ekartki baner
baner_ 75
baner_ 38
baner_ 55
baner_ 57
Aktualności - Informacje
PORT RYBACKI WE FROMBORKU ZYSKA NOWE OBLICZE. UMOWA NA PRZEBUDOWĘ PORTU ZOSTAŁA PODPISANA 10 GRUDNIA
Wprowadzono: 11-12-2021|Administrator| wyświetleń: 1382
grafika

W piątek 10 grudnia w Nowym Pałacu Biskupim we Fromborku Urząd Morski w Gdyni podpisał umowę na przebudowę fromborskiego portu rybackiego. Inwestycja warta jest 17 milionów złotych, a czas jej wykonania to 20 miesięcy.

Przetarg na realizację inwestycji wygrała Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o. Modernizacja Portu w całości finansowana jest z budżetu państwa, ze środków inwestycyjnych Urzędu Morskiego w Gdyni. W podpisaniu umowy udział wzięli władze naszego miasta - Burmistrz Zbigniew Pietkiewicz wraz z zastępcą Damianem Krasińskim oraz zaproszeni goście m.in. Wiceminister Infrastruktury Grzegorz Witkowski.

- W wyniku przebudowy poprawie ulegną parametry użytkowe portu we Fromborku, w tym dopuszczalne obciążenie użytkowe i jego głębokość - z -1,5 m do -2,5 m. Dzięki przebudowie ulepszona zostanie konstrukcja hydrotechniczna, będąca aktualnie w złym stanie technicznym. Powiększony i pogłębiony zostanie również basen portowy, co wpłynie na zwiększenie ilości miejsc postojowych, wielkość wchodzących jednostek oraz poprawę bezpieczeństwa żeglugi. Warunki bezpiecznego użytkowania zapewnione zostaną również poprzez wymianę wyposażenia nabrzeży oraz nawierzchni, przebudowę slipu czy zapewnienie elementów zagospodarowania oraz infrastrukturę techniczną (w tym przyłącza, oświetlenie, hydranty) - powiedział Wiesław Piotrzkowski, Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni.

- Cieszę się na kolejne przedsięwzięcie realizowane przez Urząd Morski w Gdyni na Zalewie Wiślanym. Chcemy, aby wraz z wielką inwestycją, jaką jest budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, rozwinęły się porty Zalewu Wiślanego. Dzięki tej inwestycji zyskają mieszkańcy oraz cały region - w swoim wystąpieniu powiedział wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.

- We Fromborku, mieście Mikołaja Kopernika i średniowiecznego zespołu katedralnego, port rybacki ma znaczenie gospodarcze jak i turystyczne. „Nowe otwarcie" wód Zalewu Wiślanego po ukończeniu kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną to wielka szansa na zwiększenie ruchu turystycznego, białej floty, oraz próby wyjścia ze schematu jednodniowego pobytu turysty na naszych terenach, co w chwili obecnej stało się wręcz normą. Kolejnym krokiem rozwoju będą starania o pozyskanie środków finansowych zewnętrznych z przeznaczeniem na dalszy rozwój strefy „B" obszaru ochrony uzdrowiskowej, kontynuacji modernizacji falochronu tzw. „starego molo", czy stworzenie mariny dla różnych jednostek pływających, która stała by się częścią składową i naturalnym uzupełnieniem zachodniej części fromborskiego portu. - powiedział Burmistrz Zbigniew Pietkiewicz.

A tak wyglądać ma port po przebudowie

fot. Jolanta Bieńkowska

Galeria zdjęć na portalu Facebook UMiG ► www.facebook.com/UMiGFrombork/

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
baner_ 9
baner_ 79
baner_ 76
baner_ 64
baner_ 77
baner_ 46
baner_ 78
baner_ 19
baner_ 62
baner_ 41
baner_ 39
baner_ 59
baner_ 53
baner_ 58
baner_ 63
baner_ 61
baner_ 66
baner_ 67
baner_ 68
baner_ 69
baner_ 70
baner_ 71
baner_ 3
Adres:
Młynarska 5a
14-530 Frombork
Tel:
(+48 55) 244 06 60
Fax:
(+48 55) 244 06 61