Plakat z opisem miejsc

ZLOT MIŁOŚNIKÓW PANA SAMOCHODZIKA.
UROCZYSTE ODSŁONIĘCIE NOWEJ TABLICY WE FROMBORKU

W dniach 11-15 sierpnia 2017 roku grupa Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika "Z przygodą na ty" odwiedziła Frombork. Zlot miłośników Pana Samochodzika był inspirowany m.in. powieścią "Pan Samochodzik i Zagadki Fromborka" Zbigniewa Nienackiego.

Podczas Zlotu 12 sierpnia 2017 roku została odsłonięta nowa tablica miejsc opisanych w powieści, umiejscowionej przy Wieży Wodnej. Tablica powstała z inicjatywy uczestników forum Wojciecha Kołodziejczyka i Tomasza Konopki, a sfinansowana została przez Urząd Miasta i Gminy Frombork. To cenna inicjatywa dla naszego warmińskiego miasteczka, bowiem w roku 2017 przypada 45 lat od wydania książkowego powieści.

Plakat z miejscami z książki Pan Samochodzik i miejsca Fromborka

Zachęcamy do obejrzenia tablicy i podążania tropem Pana Samochodzika.
Tablica i opis miejsc do pobrania w załącznikach.

Poniżej publikujemy relację grupy Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika z uroczystości odsłonięcia nowej tablicy miejsc opisanych w powieści.

Frombork, 12 sierpnia 2017 roku

ODSŁONIĘCIE TABLICY WE FROMBORKU

12 sierpnia 2017 roku na placu przy Wieży Wodnej, miała miejsce ciekawa uroczystość. W sobotnie popołudnie pojawiła się tu grupa Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika, skupiona na forum internetowym www.pansamochodzik.org.pl. W ten długi sierpniowy weekend przybyli do Grodu Kopernika, aby poszukać miejsc opisanych w książce Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik i zagadki Fromborka".

Podczas naszego poprzedniego zlotu we Fromborku w 2012 roku, powstała pierwsza mapa miejsc samochodzikowych, czyli wymienionych w książce Nienackiego. Wybierając się po raz drugi do Grodu Kopernika, postanowiliśmy tę mapę odświeżyć. Powstał pomysł, aby na miejscu starej tablicy pojawiła się nowa, wzbogacona o fragmenty tekstu książki oraz inspiracje, jakimi kierował się Nienacki pisząc „Zagadki Fromborka".

Duża i widoczna z daleka tablica stanęła dokładnie naprzeciwko wejścia do wieży, u podnóża fromborskiej katedry, w niedalekiej odległości od pomnika naszego znakomitego uczonego Mikołaja Kopernika, czyli w miejscu najbardziej godnym. Widniał na niej tytuł: „Miejsca opisane w książce Zbigniewa Nienackiego Pan Samochodzik i zagadki Fromborka".

Nie mogło również zabraknąć grupowych zdjęć na pamiątkę tego wydarzenia.

To wydarzenie na zawsze pozostanie w pamięci forum pansamochodzik.org.pl

Film z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj ► www.youtube.com

Forowicze z forum www.pansamochodzik.org.pl